Grupuri/Band-uri vocale, instrumentale si vocal-instrumentale

Vino si tu in echipa Armonia!

Alatura-te grupurilor noastre vocal-instrumentale si fa parte dintr-un band. Sedintele se vor desfasura intr-un mediu prietenos si profesional, in sali spatioase cu aparatura necesara.

Va asteptam de la mic la mare pentru a ne bucura impreuna de atmosfera si armonia ce se vor creea in cadrul formatiilor. Structura grupurilor va fi formata din studenti de aceeasi varsta și nivel muzical. Bandurile pot fi in formatie de duo, trio, cvartet, etc., alcatuite din mai multe instrumente, planuri vocale si combinatii dintre ele.

In cadrul cursurilor de grup vocal-instrumentale ale Scolii Armonia, vom pune accent pe:

 • Abilitatile tehnice instrumentale si vocale
 • Studierea corecta a pieselor muzicale
 • Formarea sunetului de ansamblu
 • Prezenta scenica
 • Modul de a relationa cu ceilalti membri din cadrul bandului
 • Capacitatea de a canta Live si in varianta acustica/unplugged

Credem ca orice cursant poate studia muzica, devenind astfel interpret solo, dar in acelasi timp isi poate valorifica talentul, invatand sa cante si sa relationeze alaturi de alti muzicieni.

Fiecare muzician are propriul sau stil si poveste, iar cand faci parte dintr-o trupa, se pot intampla lucruri grozave.Vom indruma studentii sa lucreze in echipa, ajutandu-se reciproc, pentru ca efectul final sa fie unul armonios si dinamic.

Scoala de Muzica Armonia ofera un spatiu sigur si creativ pentru trupele noastre. La cursurile de grup vei invata:

 • Ideea de ansamblu
 • Dezvoltarea capacitatilor motorii si senzoriale
 • Cresterea gradului de focusare
 • Dobandirea abilitatilor organizatorice
 • Controlarea emotiilor
 • Creativitate si expresivitate sporita
 • Dezvoltarea laturii sociale
 • Dobandirea abilitatii de a evolua natural pe scena

De cateva ori pe an, organizam spectacole in care atat solistii, cat si membrii formatiilor vor avea ocazia sa cante live pe scena in fata publicului. Aceste prestatii din cadrul concertelor, recitalurilor, auditiilor, festivalurilor si concursurilor, vor constitui o modalitate excelenta pentru studenti de a-si dezvolta increderea in sine. Iar rezultatul final va fi un sentiment profund de realizare.

Repertoriul va fi alcatuit din diverse genuri muzicale, stabilit in functie de preferintele stilistice ale cursantilor, de la muzica clasica la moderna (clasica, pop, rock, hip-hop, etc.). Cursul este dedicat atat copiilor cu varsta de peste 7 ani, cat si adultilor.

Evaluarea este gratuita! Sedinta de grup dureaza 50 de minute, o data pe saptamana.

Daca prin cele prezentate mai sus, v-am starnit dorinta de a canta in grup, ne bucuram si va asteptam cu drag la sediul nostru pentru a lua parte dintr-un band sub indrumare profesionala.

Te asteptam sa faci si tu parte din familia Armonia!

error: Acest conținut este protejat!!