Grupuri/Band-uri vocale, instrumentale și vocal-instrumentale

Vino și tu în echipa Armonia!

Alătură-te grupurilor noastre vocal-instrumentale și fă parte dintr-un band. Ședințele se vor desfășura într-un mediu prietenos și profesional, în săli spațioase cu aparatură necesară.

Va așteptăm de la mic la mare pentru a ne bucură împreună de atmosfera și armonia ce se vor creea în cadrul formațiilor. Structura grupurilor va fi formată din studenți de aceeași vârstă și nivel muzical. Bandurile pot fi în formație de duo, trio, cvartet, etc., alcătuite din mai multe instrumente, planuri vocale și combinații dintre ele.

În cadrul cursurilor de grup vocal-instrumentale ale Școlii Armonia, vom pune accent pe:

 • Abilitățile tehnice instrumentale și vocale
 • Studierea corectă a pieselor muzicale
 • Formarea sunetului de ansamblu
 • Prezența scenică
 • Modul de a relaționa cu ceilalți membri din cadrul bandului
 • Capacitatea de a cânta Live și în varianta acustică/unplugged

Credem că orice cursant poate studia muzică, devenind astfel interpret solo, dar în același timp își poate valorifica talentul, învățând să cânte și să relaționeze alături de alți muzicieni.

Fiecare muzician are propriul sau stil și poveste, iar când faci parte dintr-o trupa, se pot întâmplă lucruri grozave.Vom îndrumă studenții să lucreze în echipa, ajutându-se reciproc, pentru că efectul final să fie unul armonios și dinamic.

Școală de Muzică Armonia oferă un spațiu sigur și creativ pentru trupele noastre. La cursurile de grup vei învață:

 • Ideea de ansamblu
 • Dezvoltarea capacităților motorii și senzoriale
 • Creșterea gradului de focusare
 • Dobândirea abilităților organizatorice
 • Controlarea emoțiilor
 • Creativitate și expresivitate sporită
 • Dezvoltarea laturii sociale
 • Dobândirea abilității de a evolua natural pe scenă

De câteva ori pe an, organizăm spectacole în care atât soliștii, cât și membrii formațiilor vor avea ocazia să cânte live pe scenă în față publicului. Aceste prestații din cadrul concertelor, recitalurilor, audițiilor, festivalurilor și concursurilor, vor constitui o modalitate excelență pentru studenți de a-și dezvoltă încrederea în sine. Iar rezultatul final va fi un sentiment profund de realizare.

Repertoriul va fi alcătuit din diverse genuri muzicale, stabilit în funcție de preferințele stilistice ale cursanților, de la muzică clasică la modernă (clasică, pop, rock, hip-hop, etc.). Cursul este dedicat atât copiilor cu vârstă de peste 7 ani, cât și adulților.

Evaluarea este gratuită! Ședința de grup durează 50 de minute, o dată pe săptămâna.

Dacă prin cele prezentate mai sus, v-am stârnit dorința de a cânta în grup, ne bucurăm și va așteptăm cu drag la sediul nostru pentru a lua parte dintr-un band sub îndrumare profesională.

Te așteptăm să faci și tu parte din familia Armonia!

error: Acest conținut este protejat!!